Skip to main content

Jeśli jesteś posiadaczem gazowego grilla i chcesz znać wszelkie informacje na temat prawidłowej konserwacji oraz czyszczenia rusztu, zdecydowanie zachęcamy do dalszego czytania. Jako producenci najwyższej jakości grilli gazowych chcemy i dbamy o to, by nasi klienci byli zachwyceni zakupem przez lata. Przedstawiamy najważniejsze zasady odpowiedniej konserwacji, a także specjalistyczne środki, które pomagają w prostym i wyjątkowo dokładnym oczyszczaniu rusztu. Sprawdź wpis, jeśli chcesz poznać wszystkie informacje na ten temat.

Czyszczenie rusztu grilla gazowego

Specjalne akcesoria i środki pozwolą na natychmiastowe oczyszczenie nawet niezwykle ciężko zabrudzonych rusztów grillowych. Aby w dokładny sposób poradzić sobie ze spalenizną znajdującą się na kracie rusztu i na płycie grillowej, zaopatrz się między innymi w:

  • specjalną szczotkę 2 w 1, która poza szczotkowaniem rusztu umożliwia wcześniejsze zeskrobywanie spalenizny. Urządzenie wyposażone jest w stalowy skrobak i metalowe druty, dzięki czemu czyszczenie jest wyjątkowo sprawne, zwłaszcza kiedy płyta/ruszt są jeszcze ciepłe. Element skonstruowany jest z polipropylenu oraz stali, dzięki czemu będzie służyć przez lata. Dobrana obudowa pozwala dotrzeć w ciężko dostępne miejsca, na przykład w zakamarki znajdujące się na ruszcie czy na grillu i usunąć wszelkie pozostałości po grillowaniu.
  • Preparaty przeznaczone do mycia grilla charakteryzują się wysokiej jakości składem, który służy do odtłuszczania i gruntowego mycia. Silne środki usuwają warstwy tłuszczu roślinnego i zwierzęcego. W szybki sposób pozbywa się także przebarwień i przypaleń, a powierzchnia pozostaje wyjątkowo czysta.
  • Skrobak do czyszczenia płyt pozwala w sprawny sposób pozbyć się resztek oleju czy zaschniętego tłuszczu. Skonstruowany w taki sposób, by nie niszczyć płyty grillowej. Jest to podstawa do przyrządzania wyśmienitych dań z grilla, dlatego tak ważne jest dokładne oczyszczenie.

 

Jak czyścić grill?

Ta niezwykle prosta czynność polega na zeskrobaniu zaschniętych kawałków tłuszczu specjalną szczotką. Następnie wystarczy popsikać element grilla detergentem przeznaczonym do czyszczenia grilli i odczekać około 3-5 minut. Po tym czasie wystarczy zmyć tłuszcz ciepłą wodą i… gotowe!

Konserwacja rusztu żeliwnego

Zabezpieczenie rusztu w dobrym stanie niezwykle ważne, by korzystać z elementu grilla przez lata i cieszyć się jego niezmiennym wyglądem. Wystarczy wysmarować grillowy ruszt olejem (najlepiej rzepakowym) za pomocą pędzelka lub papieru ręcznikowego. Później włączamy palniki i nagrzewamy płytę, a dzięki tej konserwacji ruszt będzie służyć przez wiele, wiele lat.

Czyszczenie rusztu żeliwnego – podsumowanie

Jeżeli zależy Ci na długiej żywotności żeliwnego rusztu, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w specjalne środki przeznaczone do czyszczenia i konserwacji. Wpływa to nie tylko na jakość i niepowtarzalny smak przygotowywanych potraw, lecz i na zachowywanie wszelkich wartości odżywczych zdrowego jedzenia z grilla. Co więcej, regularne oczyszczanie rusztu i płyty z pozostałości spalenizny ma duże znaczenie w żywotności grilla gazowego i przez lata zachowuje sprzęt w niezmiennie świetnym stanie!

[1] https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=vzmb4epKb2Q&t=2s

Nie opuszczasz nas tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę w celu marketingowym.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed zapisem zapoznaj się z polityką prywatności.


* Kupon o wartości 20 PLN przy zakupach za minimum 300 PLN.