Skip to main content

Dla wielu osób pierwszym skojarzeniem z grillem są ziemniaki, a nie kiełbasa czy karkówka. Pyszne, ciepłe, pieczone w mundurkach lub przekrojone z ziołami i masłem. Przepisów na ziemniaki z grilla jest z pewnością mnóstwo, gdyż każdy ma indywidualne gusta i ulubione smaki. W tym artykule przedstawiamy te najbardziej popularne i sprawdzone pomysły na grilla z użyciem ziemniaków. Zobaczcie sami i koniecznie je wypróbujcie u siebie na działce, zapraszając na ucztę rodzinę lub przyjaciół. Są pyszne, gwarantujemy!

Ziemniaki ze świeżymi ziołami

Pokrój ziemniaka w cienkie talarki, ale nie dopuść do całkowitego przekrojenia. W powstałe otwory powkładaj naprzemiennie masło zmieszane z dużą ilością ziół. Tak przygotowane włóż na ruszt i trzymaj, aż będą miękkie w środku. Te ziemniaki z grilla bez gotowania będą smakowały każdemu!

Kluczem do tego przepisu jest użycie dużej ilości ziół i dodatek prawdziwego masła. Nie można też zapomnieć o odrobinie soli! Jeżeli macie dostęp do świeżych ziół, to koniecznie je wybierzcie – pieczone ziemniaki będą wtedy dużo bardziej aromatyczne!

 

Ziemniaki z grilla w folii – prosty przepis

Tak zwane ziemniaki w folii, ziemniaki w mundurkach, ziemniaczki w koszulkach… ta wersja doczekała się już wielu nazw. Podpowiadamy, jak je przygotować.

Kluczem jest szczelne owinięcie ziemniaków w srebrną folię aluminiową i odpowiednio długie trzymanie nisko na ruszcie lub w przypadku ogniska – w żarze, w pozostałym popiele z ognia. Tak przygotowane ziemniaki będą mięciutkie, ale z chrupiącą skórką.

Ten przepis świetnie nadaje się także na ogniska. Aby ziemniaki były jeszcze lepsze, wystarczy je lekko posolić lub dodać trochę masła i gotowe!

Leave a Reply

Treści z tej witryny nie mogą być kopiowane

Nie opuszczasz nas tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę w celu marketingowym.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed zapisem zapoznaj się z polityką prywatności.


* Kupon o wartości 20 PLN przy zakupach za minimum 300 PLN.