Skip to main content

Zapach mięsa przyrządzonego na grillu wywołuje zwykle uśmiech na twarzy. Nie każdy jednak ma własny ogródek, w którym mógłby się cieszyć tym wspaniałym aromatem. Osobom mieszkającym w blokach pozostaje balkon. Czy rzeczywiście można tam grillować i dlaczego najlepiej nada się do tego grill gazowy?

 

Grill gazowy – dlaczego nadaje się na balkon?

 

Grillowanie zwykle kojarzy się z dużą ilością dymu, który czasem aż szczypie w oczy i mocnym zapachem przygotowywanych potraw. Nic dziwnego. Klasyczny grill gazowy, z którym wszyscy łączą ogrodowe uczty, poprzez spalanie węgla lub brykietu, sprawia, że zawsze unoszą się nad nim zauważalne kłęby dymu. Wiele osób zastanawia się więc, czy grill gazowy dymi. Okazuje się, że nie, i dlatego też jest rozwiązaniem zdrowszym dla środowiska oraz ludzkiego organizmu.

 

Wiedząc o tym, że grill gazowy nie dymi, można go na przykład wystawić na balkon lub taras. Wówczas nie emituje się zanieczyszczeń, które mogłyby przeszkadzać sąsiadom. Oczywiście, trzeba mieć wtedy na względzie wszelkie normy bezpieczeństwa, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.

Jak grillować na balkonie? I czy na pewno wolno?

Polskie prawo nie zabrania wprost grillowania na balkonie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w regulaminie spółdzielni mieszkaniowej może znaleźć się przepis, który będzie mówił wprost o braku zgody na rozstawianie grilla na balkonie. Zwykle tyczy się to grilla węglowego, którego użytkowanie może okazać się naprawdę uciążliwe dla sąsiadów. To, czy grill gazowy dymi, może jednak nie mieć w tym wypadku znaczenia, dlatego warto wcześniej sprawdzić przepisy, by nie narazić się na nieprzyjemności.

 

W praktyce, da się grillować nawet na balkonie o małej powierzchni. Wystarczy się wtedy zdecydować na kompaktowy grill gazowy, który nie zajmie dużo miejsca. Jeśli natomiast dysponuje się większą przestrzenią, dobrze będzie wybrać nieco większy model na specjalnym wózku.

Leave a Reply

Treści z tej witryny nie mogą być kopiowane

Nie opuszczasz nas tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę w celu marketingowym.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed zapisem zapoznaj się z polityką prywatności.


* Kupon o wartości 20 PLN przy zakupach za minimum 300 PLN.