Skip to main content

Przed pierwszym uruchomieniem świeżo zakupionego grilla gazowego należy oczywiście podłączyć do urządzenia odpowiednią butlę z gazem. Wielu użytkowników ma z tym problem – dla niektórych, co zrozumiałe, jest to pierwszy kontakt w życiu z wysokociśnieniowym pojemnikiem na gaz, dlatego warto wytłumaczyć zainteresowanym osobom, jak, krok po kroku, podłączyć butlę z gazem do grilla. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak podłączyć butlę gazową do grilla – podstawowe informacje

Grill gazowy, jak wszystkie urządzenia służące do obróbki termicznej żywności (a także wszystkie urządzenia w ogóle), potrzebuje źródła zasilania. W przypadku grilla jest nim oczywiście butla gazowa – specjalny, odpowiednio zabezpieczony pojemnik. Dokonując zakupu nowoczesnego grilla gazowego, wejdziesz w posiadanie urządzenia wyposażonego w reduktor oraz wąż. Twoim zadaniem jest tak naprawdę tylko umiejętne wykorzystanie tych przygotowanych już przez producenta elementów, aby bezpiecznie i dokładnie połączyć je z zakupioną przez Ciebie butlą.

Butle z gazem do grilla gazowego – gdzie kupić?

Zanim omówimy sobie, na czym dokładnie polega podłączenie butli gazowej do grilla, warto dowiedzieć się, gdzie takową butlę dostaniemy. Otóż podstawowy wybór butli gazowych jest zazwyczaj dostępny na każdej lepiej wyposażonej stacji benzynowej. Istotną informacją może być również fakt, że gdy butla będzie już pusta, możemy zostawić ją właśnie na stacji benzynowej, dokonując zakupu kolejnej. Kupując butle w takich miejscach, mamy pewność, że spełniają one wszelkie atesty i są bezpieczne, a co za tym idzie – możemy spokojnie podłączyć grilla gazowego do takiej butli. Kategorycznie odradzamy kupowanie tego typu produktów z niepewnych źródeł. Nie warto szukać w tym miejscu oszczędności, bo może mieć to bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Podłączenie butli do grilla gazowego jest naprawdę łatwe

Wbrew pozorom i prawdopodobnie Twoim obawom podłączenie butli gazowej do grilla jest banalne. Wystarczy wybrać model butli, która pasuje do reduktora dostępnego w naszym grillu i dokonać szybkiego wkręcenia tego elementu w szyjkę odchodzącą od butli. Zazwyczaj grille wyposażone są w reduktor dopasowany do butli 11-l z gazem propan/butan. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup innej butli – np. z samym propanem, to całkiem możliwe, że będziemy musieli zaopatrzyć się w inny rodzaj reduktora. Nie jest to oczywiście żaden problem – specjalne nakładki adaptujące można kupić w każdym sklepie budowlanym. Można także samemu wymienić końcówkę poprzez obcięcie końcówki węża i nałożenie na niego właściwego reduktora. Tę drugą opcję polecamy jednak tylko w momencie, kiedy wiemy, że będziemy przez cały czas korzystać jedynie z jednego, określonego typu butli. Warto zaznaczyć, że polecane przez nas grille serii Relish, dostosowane są zarówno do pracy na gazie butan G30, jak i propan G31.

Nie bój się podłączenia butli gazowej do grilla

Jak widać, podłączenie grilla gazowego do butli nie jest niczym szczególnie trudnym, a już na pewno nie jest to proces, którego należy się bać. Oczywiście, do jakichkolwiek czynności wykonywanych przy pomocy zbiorników z gazem należy podchodzić z respektem. Warto sprawdzić, czy butla nie jest uszkodzona, ani czy gaz się z niej nie ulatnia. Jeśli jednak pojemnik jest szczelny, a my postępujemy zgodnie ze wskazówkami – nie ma się czego obawiać. W zależności od tego, na jaką butlę się zdecydujesz, montaż zajmie Ci chwilę, ewentualnie poprzedzoną wizytą w sklepie budowlanym. Od wspólnego grillowania z rodziną i ze znajomymi na nowoczesnym grillu gazowym dzieli Cię więc zaledwie krok. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące kwestii podłączenia butli gazowej do grilla. Życzymy wielu fantastycznych chwil spędzonych w ogrodzie, okraszonych przepysznymi posiłkami prosto z rusztu.

Treści z tej witryny nie mogą być kopiowane

Nie opuszczasz nas tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę w celu marketingowym.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed zapisem zapoznaj się z polityką prywatności.


* Kupon o wartości 20 PLN przy zakupach za minimum 300 PLN.