Skip to main content

Grill jest urządzeniem, które przyda się tak naprawdę każdej osobie mieszkającej w domu z ogrodem. Nie ma przecież nic piękniejszego od relaksowania się w leżaku w słoneczny dzień, z ulubionym trunkiem w jednej dłoni oraz talerzem z grillowaną potrawą w drugiej. Przed dokonaniem inwestycji należy jednak zastanowić się, jaki model grilla nas interesuje. Lepszy będzie grill otwarty czy zamknięty? Czym się one różnią? Czy są jakieś różnice w cenach? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na te pytania – zapraszamy do lektury.

Grill z pokrywą czy bez? Zalety opcji nr 2

Nie da się ukryć, że wszystkie grille z pokrywą przy pomocy jednego, szybkiego ruchu mogą automatycznie stać się grillami bez pokrywy. Każdy z nich można bowiem otworzyć. Ciężko więc wyszczególnić szereg zalet, które moglibyśmy przypisać wyłącznie wersji bez przykrycia. Nie oznacza to, że takowych nie ma. Przede wszystkim warto wspomnieć o cenie. Dość logicznym wydaje się fakt, że takowe urządzenia grillujące są tańsze od tych, posiadających pokrywę. Jeśli więc podczas decyzji o zakupie zamierzasz kierować się przede wszystkim kwestiami ekonomicznymi i wciąż zastanawiasz się, jaki grill wybrać: zamykany czy otwarty, to z pewnością mniej zapłacisz za opcję nr 2. Zaletą tradycyjnego modelu jest także fakt, że przygotowywane jedzenie przesiąka zapachem dymu i smakuje w sposób znany np. z biesiad przy ognisku. Tu znowu jednak warto przypomnieć o tym, że wszystkie grille gazowe wyposażone w pokrywę można po prostu otworzyć. W ten sposób grill zamykany spełni praktycznie wszystkie funkcje wersji odkrytej, a przecież ma on do zaoferowania znacznie więcej.

Grill zamykany – znacznie więcej możliwości

Pierwszą, podstawową i chyba najważniejszą z zalet grilla zamykanego jest fakt, że można w nim przygotować jedzenie niezależnie od pogody. W przypadku grilla węglowego pokrywa zabezpiecza węgiel przed zamoknięciem i wygaszeniem. W przypadku grillów gazowych pokrywa osłania głównie składniki znajdujące się na ruszcie. Nie da się jednak ukryć, że zasłonięcie rusztu z dwóch stron po prostu przyspiesza przygotowanie posiłku. Odcięcie dostępu do powietrza sprawia, że temperatura utrzymuje się na pożądanym poziomie, a grillowanie staje się znacznie łatwiejsze. Nic dziwnego, że zawodowi kucharze czy osoby nieco bardziej zaawansowane kulinarnie na pytanie: “Co bardziej opłaca się kupić – grill zamykany czy otwarty?” – odpowiadają z przekonaniem, że wersja zamknięta jest znacznie lepszym wyborem. Daje wiele możliwości i można przygotować na nim bardziej skomplikowane potrawy. Mowa tu m.in. o soczystych stekach, wyszukanych burgerach, a nawet kaczkach czy indykach obracanych na specjalnym ruszcie.  Inwestycja w dodatkowe wyposażenie grilla da Ci naprawdę wiele możliwości przygotowania wyjątkowego posiłku.

Z pokrywą czy bez? Odpowiedź jest prosta

Wydaje się więc, że odpowiedź na pytanie: “Jakie urządzenie wybrać – grill z pokrywą czy bez?” – jest banalnie proste. Jedyną cechą przemawiającą na korzyść wersji odkrytej jest cena. Ale czy decydując się na inwestycję w urządzenie, które ma nam umilać pobyt w ogrodzie, wspólne imprezy z przyjaciółmi lub wyjazdy na działkę czy biwak, powinniśmy myśleć tylko i wyłącznie o cenie? Gazowy zamykany grill jest urządzeniem, które otworzy przed Tobą mnóstwo kulinarnych możliwości, dlatego jeśli masz możliwość jego zakupu – nie zwlekaj!

Nie porzucasz pomysłu na grilla tak po prostu, prawda?

Jeśli podasz nam tutaj swoje dane to zapamiętamy za Ciebie zawartość Twojego koszyka. A kto wie, możę wyślemy Ci tez jakiś dodatkowy kod rabatowy?

Chcesz Otrzymywac personalizowane oferty?

Wystarczy, że zezwolisz nam na wysyłanie Ci powiadomień! Są w nich kody rabatowe!

Może później