Skip to main content

Wokół grillowania krąży wiele opinii. Jedne głosy mówią, że jest zupełnie nieszkodliwy, a inni, że niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie bez względu na to, co na nim przyrządzamy. Niektórzy wyróżniają różne typy grilla i twierdzą, że każdy ma inne działanie. A jak jest z grillem gazowym? Sprawdzamy!

Podział typów grilla

Na początku warto znać podstawowy podział typów grillów. Obecnie na rynku jest wiele dostępnych technologii, ale skupmy się na tych najbardziej popularnych.

Grill węglowy i gazowy

Prawdopodobnie najbardziej popularny nadal w polskich ogródkach czy na działkach. Grill opalany węglem jest zdecydowanie najtańszy i prawdopodobnie dlatego tak szeroko rozpowszechniony. Dość długo się nagrzewa i mocno dymi.

To stosunkowo nowy typ grilla w Polsce. Jego największą zaletą i pierwszym czynnikiem, który odróżnia go od innych typów sprzętu, jest to, że nie dymi, bardzo szybko i łatwo się rozpala. Można nim dzięki temu grillować nawet w przypadku deszczu czy złej pogody.

Zalety i wady grilla gazowego

Do jednych z największych zalet grilla gazowego należy możliwość przygotowywania posiłków niezależnie od warunków pogodowych. Ani deszcz, ani wiatr nie zaburzają funkcjonowania tego typu grilla, dzięki czemu nie musimy martwić się o aurę na dworze. Kolejnym atutem jest łatwość rozpalania oraz szybkie łapanie temperatury. Ponadto grillowane potrawy nie mają styczności z ogniem, dzięki czemu bardzo trudno jest rzeczywiście przypalić kiełbaskę czy warzywa robione na grillu.

Do jednych z największych wad należy z pewnością znacznie wyższa cena, w porównaniu do innych typów grilli dostępnych na rynku.

 

Co wybrać?

W ostatecznym porównaniu, jeżeli chodzi o to, czy grill gazowy jest zdrowy, odpowiedź brzmi: tak. Z pewnością bardziej niż taki opalany węglem, który wydziela toksyczne substancje z opałki oraz z tłuszczu wytapiającego się z grillowanych mięs. Grill gazowy ma swoich zwolenników również ze względu na szybsze rozpalanie oraz możliwość używania w każdych warunkach pogodowych.

Leave a Reply

Treści z tej witryny nie mogą być kopiowane

Nie opuszczasz nas tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę w celu marketingowym.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed zapisem zapoznaj się z polityką prywatności.


* Kupon o wartości 20 PLN przy zakupach za minimum 300 PLN.